Teraz jest 18 sie 2019, o 15:10

Ulice Grudziądza.

• Autor
  • Wiadomość

donmac

Ulice Grudziądza.

Post31 sty 2015, o 09:51

Witam,

czy w ktoś z Was podejmował próbę przygotowania zestawienia nazw ulic Grudziądza w przedziale czasowym 1900 - 2000?
W zależności od wieku osób które pytałem, zdarzają się pewne nieścisłości. Skłania mnie to zadania tego pytania. Posiadam kilka map (reprinty) i niestety legenda w nich jest albo niepełna albo nieczytelna. A tak na szybko szukam ulicy Bandurskiego. Zdjęcie jakie znalazłem na stronie NAC wskazuje, że jest to obecna boczna od Waryńskiego ale pewności nie mam. Czy ktoś podejmie się tematu?

rammsteinfan

Re: Ulice Grudziądza.

Post31 sty 2015, o 12:09

Witaj!
Najbardziej kompleksowym opracowaniem z tego zakresu, jakie znam, jest książka: L. Misiaszek, Grudziądz. Ulice - dziś i wczoraj, Grudziądz 2014.
Pewnym mankamentem tej pracy jest brak indeksu wszelkich wariantów nazw ulic, które są w książce wskazane (jest tylko indeks nazw obecnie aktualnych). Ale jak się pogrzebie, to się znajdzie co potrzeba.
Masz dobre wiadomości co do ul. Bandurskiego. To obecna ul. Kunickiego, nazwę "Bandurskiego" nosiła w latach 1934-1939 i 1945-1949 (s. 174 wspomnianej książki).

donmac

Re: Ulice Grudziądza.

Post8 lut 2015, o 18:40

Dzięki Kolego, muszę się rozglądnąć za książką.
Interesuje mnie jeszcze ulica Bydgoska, a konkretnie zdjęcia z okresu budowy domów na odcinku od skrzyżowania z Chełmińską do Kalinkowej. Wiem, że domy/bloki nr 17 - 25 stawiane były pod koniec lat 30-tych i należały do Magistratu. Mieszkała tam moja rodzina i chcę poznać więcej szczegółów.

Powrót do Problemy, pytania, propozycje...