Teraz jest 8 sie 2020, o 18:06

Wielka Księża Góra 9.09.2012

• Autor
  • Wiadomość

wlodz

Wielka Księża Góra 9.09.2012

Post10 wrz 2012, o 11:05

Korzystając z uprzejmości właściciela Wielkiej Księżej Góry odbył się kolejny spacer po forcie, prowadzony przez (jak zwykle niezawodnych) przewodników PTTK, speców od fortyfikacji - Macieja i dwóch Piotrów. Frekwencja przekroczyła wszelkie oczekiwania - około 200 osób, często były to całe rodziny z dzieciakami.
Nasuwa się przy tym kilka wniosków, które wysnułem po obserwacji imprezy:
1) twiedza Grudziądz ma ciągle potężny, praktycznie zupełnie niewykorzystany potencjał turystyczny
2) mimo niezbyt dużego rozpropagowania, Grudziądzanie są ciągle chętni do poznawania historii swojego miasta
3) twierdzenia, że młodzi ludzie wogóle nie interesują sie historią - można między bajki włożyć
4) penetracja fortyfikacji to dla dzieciaków piękna, niezapomniana przygoda
5) dobrze przygotowany produkt turystyczny, zawsze sam się obroni. W tym miejscu uklony dla właściciela fortu, który stara się wręcz wzrorowo, w miarę swoich możliwości utrzymywać zabytkową substancję fortu w dobrym stanie technicznym
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Piotr_L

Re: Wielka Księża Góra 9.09.2012

Post10 wrz 2012, o 11:25

niestety, nie mam żadnej foty :)

Michajłow

Post10 wrz 2012, o 18:57

Wielki szacunek dla przewodniczej trójcy, jak zwykle daliście Panowie radę i zagwarantowaliście fantastyczną wyprawę. Podpisuję się rękoma i nogami pod wnioskami wlodza, dodając jeszcze jeden - trochę politycznie niepoprawny - czemu takie okazje na promocję Grudziądza są całkowicie ignorowane przez władze miejskie, zarówno w sensie promocji na oficjalnym portalu na ten przykład - czy też poprzez obecność jednego lub kilku przedstawicieli. Przecież zwiedzanie jest darmowe i jest przejawem dobrej woli właściciela. Każda tego rodzaju okazja przyciąga nie tylko grudziądzan. Nie będzie przesadą moje stwierdzenie - może tylko lekkim otarciem się o złamanie regulaminu tego forum - ale obecny gospodarz WKG wykazuje więcej dbałości o promocję Grudziądza niż urząd z Ratuszowej...
Jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

Pitas

Post10 wrz 2012, o 20:20

Oby więcej takich imprez.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

yarooo

Post10 wrz 2012, o 21:09

co do promocji miasta moze w koncu tacy pasjonaci jak my sie tym zajmą
wierzcie mi takie media jak strony www, Youtube to potega,
te forum jest dobrym przykładem :)

Powrót do Imprezy - zaproszenia, relacje...