Teraz jest 8 sie 2020, o 17:51


Uroczystość nadania sztandaru Centrum Szkolenia Logistyki

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Michajłow

  • Posty: 447
  • Dołączył(a): 8 sie 2012, o 14:14

Uroczystość nadania sztandaru Centrum Szkolenia Logistyki

Post10 wrz 2012, o 17:17

15 września 2012 roku przewidziane jest uroczyste wręczenie sztandaru dla Centrum Szkolenia Logistyki z Grudziądza. W programie zapowiadane są m.in. uroczysty apel na Głównym Rynku oraz festyn na Błoniach Nadwiślańskich.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.
Offline

Michajłow

  • Posty: 447
  • Dołączył(a): 8 sie 2012, o 14:14

Re: Uroczystość nadania sztandaru Centrum Szkolenia Logistyk

Post18 wrz 2012, o 17:28

Będąc na sobotnich obecny na Głównym Rynku i nad Wisłą wróciły wspomnienia z czasów kiedy to obecność wojska i żołnierzy dookoła była czymś zupełnie oczywistym dla małego szkraba. Doskonale pamiętam klasowe wizyty w jednostkach wojskowych, związane z ZHP porządkowanie grobów wojskowych w soboty, jako żywe mam w pamięci obrazki kolumn pieszych czy samochodowych przemierzających grudziądzkie ulice.
Nie inaczej było tym razem.Grudziądz znowu zatętnił na militarną modłę. Ponieważ nie bardzo akceptuję zwyczaj poprzedzania istotnych uroczystości o charakterze patriotycznym (obojętnie czy organizowanymi przez władze cywilne czy mundurowe) mszami w kościele, wyruszyłem o godzinie jedenastej. Wojskowa organizacja ma to do siebie, że działa jak zegarek - od czasu uzawodowienia polskiej armii, będąc od czasu do czasu na podobnych uroczystościach dostrzegałem czasem jakieś drobne mankamenty czy niedociągnięcia, zwłaszcza w dziedzinie musztry - jednak obecni na Głównym Rynku żołnierze mile mnie zaskoczyli perfekcyjnym przygotowaniem do tak ważnego dla historii jednostki dnia.
Defilada z nowym sztandarem na Gł. Rynku.jpg

Oprócz najwyższych przedstawicieli władz cywilnych i wojskowych Grudziądza w uroczystości wzięli udział: szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - gen. dyw. Zbigniew Tłok-Kosowski, przedstawiciel Szefa Sztabu Generalnego – gen. bryg. Wiesław Orkisz, poseł Janusz Dzięcioł, senator Michał Wojtczak, zastępca szefa Zarządu Planowania Logistyki P4 – płk Jacek Mroczek oraz szef Pionu Szkolenia Inspektoratu Wsparcia SZ – płk Jarosław Kmiecik.
Generał Wiesław Orkisz .jpg

Przy Bramie Wodnej.jpg

Równie ciekawie wyglądał festyn zorganizowany po oficjalnej części na Błoniach Nadwiślańskich. Prezentowano wyszkolenie żołnierzy w dynamicznym pokazie oraz sprzęt wojsk logistycznych, można też było skosztować wojskowej grochówki. Wielką cierpliwością wykazali się żołnierze pełniący służbę przy pojazdach, nie brakowało bowiem chętnych do sfotografowania się przy kierownicy.
Pokaz sprzętu.jpg

Nad Wisłą.jpg

Wszystkie zdjęcia pochodzą z tej strony:
http://www.cslog.wp.mil.pl/pl/27_98.html
i są autorstwa panów: Jacka Szydłowskiego oraz Jakuba Czyża.
Sprawozdanie na oficjalnej stronie Centrum:
http://www.cslog.wp.mil.pl/pl/1_133.html
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

Powrót do Imprezy - zaproszenia, relacje...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron