Teraz jest 17 cze 2019, o 22:53

Konsultacje w sprawie zagospodarowania Lasu Rudnickiego

• Autor
  • Wiadomość

Michajłow

Re: Konsultacje w sprawie zagospodarowania Lasu Rudnickiego

Post17 paź 2014, o 22:06

Pszczół Gucio napisał(a): (...) ale czasem coś zmienia (...)

No to pogratulować zapału i idealizmu...
Jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

Pszczół Gucio

Post18 paź 2014, o 15:57

No to temat zamykamy. :D

Pitas

Post18 paź 2014, o 17:44

Pszczół Gucio napisał(a):Nie chodzi o Twój post. Chodzi o całość. Sam kilkanaście razy chodziłem na takie konsultacje i wiem, że to jest czasem przesrana robota ale czasem coś zmienia. W sprawie np. cytadeli było na sali 5 osób - wniosek - sama prawda całą dobę - cytadela gówno kogo interesuje ? - a konsultacje odbywały się o 18 godzinie wieczorem.
Sam chciałbym być na tych dotyczących Lasu Rudnickiego konsultacjach - bo uważam, że są ważne. Nie wiem tylko czy uda mi się wyrwać z pracy. Podobnie jak każdy na tym forum - mam takie same problemy.

Kiedy były konsultacje na temat Cytadeli o godzinie 18? Błagam nie rań mnie...

Pszczół Gucio

Post18 paź 2014, o 20:17

Około 2 lat temu - projekt Natura 2000 - rozmawialiśmy o ich propozycjach. Jeżeli będziesz potrzebował daty dziennej - to do załatwienia, potrzebujesz listy obecności - do zrobienia, potrzebujesz danych kto był informowany - do zrobienia. To nie są rzeczy tajne. Na stronach GDOsia masz podane na ten temat informacje. Sam logowałem się do ich systemu w pierwszych dniach stycznia 2013 roku, aby otrzymywać informacje o postępach, przy tworzeniu programu. Każdy mógł to zrobić i nawet jeśli nie był fizycznie na spotkaniu, mógł poprzez sieć konsultować materiał. Proszę nie rań mnie ... Z Grudziądza zalogowały się wtedy - 3 osoby - tylko trzy - cholerne trzy osoby. Takie gigantyczne było zainteresowanie cytadelą. Jeśli więc są konsultacje społeczne - to tylko poprzez określoną ilość ludzi można coś zadziałać a nie poprzez TRZY OSOBY.

kopacz1954

Post18 paź 2014, o 22:19

A ja powiem tak.Próbowałem załatwić sprawę z Senatorem RP w sprawie cytadeli.I co doszedłem do wniosku że każdy z zainteresowanych ma to w DUPIE.Każdy tylko gada byle być pierwszym.A ja sam nie jestem zbytnio w tym temacie.Z moich prywatnych rozmów wynika Ze wszyscy mają to jednak w D...E.Pozdrawiam. :|

wlodz

Post19 paź 2014, o 05:44

Co do konsultacji Natura 2000, w sprawie cytadeli, to nie do końca jest tak. Sam otrzymałem zawiadomienie o spotkaniu mailem, owszem, sporo wcześniej, ale spotkanie miało się odbyć w Bydgoszczy o 12.00 w dzień powszedni. Taka propozycja względem "ciał społecznych" jest żenująca. przecież wszyscy pracują i nie wezmą dnia urlopu aby jechać do Bydgoszczy. Tym bardziej, że miało to być dopiero jedno z pierwszych spotkań...To jedyne czysta nieżyczliwość urzędników. Ze społeczeństwem obywatelskim nie ma to nic wspólnego.
Jeśli są jakieś konsultacje w sprawie lasu Rudnickiego, to powinny być ogłoszone w powszechnych mediach, a termin dostępny dla wszystkich, o ludzkiej godzinie. Czytam regularnie portale grudziądzkie, a takich wzmianek nie znalazłem. Kablówka też milczy... Media i społeczeństwo są powiadamiane tylko o jakichś propagandowych imprezach, typu otwarcie średnicówki lub portu. O tym dowiesz się bez żadnego problemu.
A tak w ogóle to o tzw. "konsultacjach społecznych" mam ogólnie wyrobione zdanie po doświadczeniach z mojej medycznej dziedziny. Jakiś typ z Ministerstwa Zdrowia lub Narodowego Funduszu Zdrowia ogłasza reformę, ogłasza "konsultacje społeczne", a potem uwzględnia może 1 % społecznie zgłoszonych propozycji. W potem forsuje zmiany prawne w całkowicie swojej wersji, wbrew środowisku lekarskiemu, ale "konsultacje się odbyły". A potem czekasz do lekarza 3 lata na wizytę.
Tak więc przymiotnik "obywatelska" w nazwie partii rządzącej jest żenujący. Owszem istnieją próby ratowania reputacji poprzez "budżety obywatelskie", ale trochę spóźnione (po 8 latach rządzenia!)

Pszczół Gucio

Post19 paź 2014, o 08:38

Wlodz ok. - jak wspomniałem, każdy z nas ma ten sam problem z braniem wolnego.
Jakby nie patrzył - konsultacje do Natura 2000 odbyły się w Grudziądzu.
Co do nieżyczliwości urzędników - zgoda jest wielu, którzy mają tego typu sprawy gdzieś. Nie łapię tylko dlaczego z tego powodu mamy się podgryzać na tym forum. Efekt jest chyba takiego postępowania do przewidzenia.
Czyli wszyscy sobie dają spokój z tymi konsultacjami - Ok. w takim razie ja także.

wlodz

Post19 paź 2014, o 15:32

Nie o to chodzi. Po prostu władza demoralizuje o władza "zawsze wie lepiej, co społeczeństwu potrzeba". A konsultacje społeczne po prostu trzeba zlikwidować, i władza nie będzie miała kłopotu. I nie będzie tracić czasu na spotkania z maluczkimi. W końcu władza ma legitymizację społeczną w wyniku wygranych wyborów. I to wyczerpuje definicję demokracji.

Pszczół Gucio

Post19 paź 2014, o 20:08

Przekonaliście mnie. Nie warto iść na takie konsultacje. Przypominam tylko, że ja zapodałem tylko informację o tych konsultacjach a później mi się oberwało nie wiadomo za co.

wlodz

Post19 paź 2014, o 20:56

Szkoda Guciu czasu na konsultacje, trzeba się wziąć do porządnej roboty, np. napisać jakąś fajną książkę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - zaproszenia, relacje...