Teraz jest 17 cze 2019, o 22:49

Graudenz.pl Odkryj Grudziądz na nowo

• Autor
  • Wiadomość

Pitas

Graudenz.pl Odkryj Grudziądz na nowo

Post22 kwi 2013, o 18:38

właśnie wystartowała http://www.graudenz.pl :!: Pełen szacunek dla wszystkich tworzących stronkę :)

Pszczół Gucio

Re: Graudenz.pl Odkryj Grudziądz na nowo

Post22 kwi 2013, o 18:51

im więcej ludzi poświęca swój czas historii tym rzeczywiście staje się ona bliższa. Trzymam kciuki

TomeK

Administrator

Post22 kwi 2013, o 19:37

Fajnie, że są jeszcze ludzie z pasją ... powodzenia!

jacek2805

Post30 kwi 2013, o 15:22

Dziekuje w imieniu załogi Graudenz.pl
Pozdrowienia dla załogi G.F.H.
To wy byliscie inspiracja dla stworzenia tej strony !

Piotr_L

Post30 kwi 2013, o 23:00

Szkoda tylko, że przy wielu zdjęciach i pocztówkach nie podano ich źródeł.
Znalazłem tam m.in. swoje zdjęcia opublikowane na forum historycznym, podobnie jak całkiem sporo zdjęć i pocztówek innych użytkowników.

wlodz

Post1 maja 2013, o 08:15

Dobrze by było... Ale take są realia. Sieć www staje się tzw "domeną publiczną". Jeśli wrzuczasz zdjęcie do sieci, to z pełną świadomością, że zdjęcie to gdzieś dalej wypłynie, nawet w publikacjch książkowych. Bez podania autora lub właściciela oczywiście. Ale chyba nie będziemy robić problemu, jak niejaki PK, który awanturuje sie na facebooku o prawa autorskie, a nawet kieruje sprawy do sądu... Forum jest "instytucją non profit", jeśli przyczyni się do wzrostu świadomości historycznej Grudziądzan, poszanowania wartości zabytków to jakiś sukces osiągnie. Chyba tylko ta droga jest realna, by właściciele zabytków zaczęli o nie dbać. A nie jakaś "mityczna" ręka prezydenta miasta lub konserwatora zabytków...
Jeśli graudenz.pl się do tego przyczyni, będzie ok. Tego zespołowi redakcyjnemu strony życzę.

jacek2805

Post1 maja 2013, o 09:28

Piotr_L napisał(a):Szkoda tylko, że przy wielu zdjęciach i pocztówkach nie podano ich źródeł.
Znalazłem tam m.in. swoje zdjęcia opublikowane na forum historycznym, podobnie jak całkiem sporo zdjęć i pocztówek innych użytkowników.

Jesli chodzi o umieszczanie zdjec i prawa autora to ja niestety nie jestem w stanie przypilnowac wszystkiego a jest nas spora grupa poza tym mysle ze jesli wiadomo z kad dane zdjecie pochodzi lub kto jest autorem to nie powinno innym sprawiac problemu opisanie takiego zdjecia Sa tez osoby jak ja np ktore dostaly cala mase zdjec od innych osob np od P.N czy M. Ż Czy to znaczy ze powinienem dane zdjecie ktore chce umiesci na stronie poszukac w sieci aby znalesc autora lub zródło? Osobiscie nie jestem zwolennikiem lamania prawa ale w niektorych przypadkach poprostu wydaje mi sie ze sie nie da (głupie ale prawdziwe)
Z wyrazami ogromnego szacunku dla was i waszej pracy ....
p.s. Obiecuje zwrocic na ten problem uwage moim kolegom i kolezankom

Piotr_L

Post1 maja 2013, o 09:45

Zdaję sobie sprawę z tego, że umieszczając coś w przestrzeni publicznej jaką jest internet udostępniam to innym.
Chodziło mi o to, żeby publikując coś dalej, podać przynajmniej ogólnie, skąd materiał wzięto, np.: fotopolska.eu, delcampe.net, ebay.com, allegro.pl, itd, itd, :)

ot, taka sobie grzeczność.

jacek2805

Post1 maja 2013, o 12:04

Piotr_L napisał(a):Zdaję sobie sprawę z tego, że umieszczając coś w przestrzeni publicznej...... :)

ot, taka sobie grzeczność.

Wiem rozumiem pozdrawiam Piotrze :)

Przemysław Berliński

Post12 maja 2013, o 23:01

pozwolę sobie na wtrącenie, Serwis Graudenz.pl działa na zasadzie bazy danych zgodnie z ustawa z dn 2 lipca 2001 o bazie danych... nie musimy z tego względu na umieszczanie odnośników skąd pochodzą dane materiały
Następna strona

Powrót do Ciekawe strony internetowe