Teraz jest 17 lis 2018, o 07:01

Graudenz.pl Odkryj Grudziądz na nowo

• Autor
  • Wiadomość

Przemysław Berliński

Re: Graudenz.pl Odkryj Grudziądz na nowo

Post15 maja 2013, o 01:12

Michajłow napisał(a):
Przemysław Berliński napisał(a):pozwolę sobie na wtrącenie, Serwis Graudenz.pl działa na zasadzie bazy danych zgodnie z ustawa z dn 2 lipca 2001 o bazie danych... nie musimy z tego względu na umieszczanie odnośników skąd pochodzą dane materiały

Po pierwsze - jak się powołuje konkretny akt prawny, wypada znać wszystkie szczegóły. Pewnie kolega miał na myśli ustawę z 27 lipca. A po drugie - kolega Przemysław powinien wczytać się w treść artykułu 8 tejże ustawy. I po trzecie - zwykła grzeczność nie kosztuje. Portalowi, jako jednemu z wielu źródeł popularyzacji wiedzy o naszym mieście życzę powodzenia - jednak nie zaszkodzi zwrócić uwagi autorom i użytkownikom na kwestię źródła, z którego skorzystali. W ten prosty sposób niewątpliwie zachęci się wzajemnie użytkowników GFH i Graudenz.pl do współpracy.

-tak z 27 lipca ustawa "7" gdzieś wcięło;
-co do artykułu 8 po konsultacji z prawnikiem praw autorskich, artykuł ten ma zastosowanie do Tych osób, co będą korzystać z takiej bazy danych; (chociaż sam przyznał, że może być różnie odebrany ten zapis ustawy, bo nie jest do końca jasna)
- kultury nigdy za mało to fakt
- nie wiem dlaczego zostałem tutaj potraktowany jako intruz

-- 15 maja 2013, o 01:16 --

jacek2805 napisał(a):Jako pełnoprawny administrator strony Graudenz.pl
z tego miejsca chciałbym przeprosić za kolegę Przemysława Berlińskiego
Wstyd mi że doszło do takiej "jałowej i bezsensownej polemiki" na forum które dla zakladających Graudenz.pl było wzorem

dzięki jacku, ale nie musiałeś, sam mogę przeprosić

Przepraszam
Przemysław Berliński

TomeK

Administrator

Post15 maja 2013, o 07:19

Nikt nie potraktował Cię jako intruza! Sam "wyjechałeś" z ustawami, przepisami i prawem i to w tonie nieco...

Nikt nie mówi tutaj też o tzw. prawach autorskich - bo one dotyczą własności intelektualnej i tu można by długo dyskutować czy wiedza, którą dzielą się użytkownicy GFH, własne (zdobyte czasami za nie małe pieniądze) zbiory archiwaliów - podlegają pod prawo autorskie czy nie, ale...

Wzajemna wymiana wiedzy, zdjęć, ciekawostek, pomysłów, spostrzeżeń i "integracja" pasjonatów historii naszego miasta - to główny cel powstania GFH. Poświęcamy czas i własne pieniądze żeby było fajnie - w zamian prosimy tylko o szacunek do pracy naszej i wszystkich użytkowników forum bez których ono by nie istniało.

Nikt nikomu nie zabrania korzystania z zasobów GFH - wręcz przeciwnie, zachęcamy do rozpowszechniania zawartej tu wiedzy - to największa motywacja do dalszej pracy! Wystarczy przy tym odrobinę pomyśleć o innych :)

Temat uważam za zamknięty i jutro / pojutrze go wyczyszczę.

Przemysław Berliński

Post15 maja 2013, o 09:29

TomeK napisał(a):Nikt nie potraktował Cię jako intruza! Sam "wyjechałeś" z ustawami, przepisami i prawem i to w tonie nieco...

Nikt nie mówi tutaj też o tzw. prawach autorskich - bo one dotyczą własności intelektualnej i tu można by długo dyskutować czy wiedza, którą dzielą się użytkownicy GFH, własne (zdobyte czasami za nie małe pieniądze) zbiory archiwaliów - podlegają pod prawo autorskie czy nie, ale...

Wzajemna wymiana wiedzy, zdjęć, ciekawostek, pomysłów, spostrzeżeń i "integracja" pasjonatów historii naszego miasta - to główny cel powstania GFH. Poświęcamy czas i własne pieniądze żeby było fajnie - w zamian prosimy tylko o szacunek do pracy naszej i wszystkich użytkowników forum bez których ono by nie istniało.

Nikt nikomu nie zabrania korzystania z zasobów GFH - wręcz przeciwnie, zachęcamy do rozpowszechniania zawartej tu wiedzy - to największa motywacja do dalszej pracy! Wystarczy przy tym odrobinę pomyśleć o innych :)

Temat uważam za zamknięty i jutro / pojutrze go wyczyszczę.

Wyjechałem, nigdzie nie wyjechałem, po prostu chciałem pokazać na jakiej podstawie działa graudenz.pl

do reszty postu spoko, pozdro
Poprzednia strona

Powrót do Ciekawe strony internetowe