Teraz jest 18 wrz 2018, o 21:57

Zmiany

• Autor
  • Wiadomość

TomeK

Administrator

Zmiany

Post20 gru 2012, o 21:58

Jak niektórzy już zauważyli, na forum pojawiło się kilka drobnych zmian, podyktowanych Waszą i naszą wygodą.

Główna zmiana dotyczy załączników.
Na wgrywanych zdjęciach pojawiać się będzie teraz logo forum. Spowodowane jest to tym, że sporo z Was wrzuca tu (lub z poniższych powodów nie wrzuca) zdjęcia z własnych zbiorów, często zdobyte z trudem lub za niemałe pieniądze... Niektóre z nich krążą potem w sieci i pojawiają się w różnych miejscach bez podania źródła, czy informacji o właścicielu.
Mam nadzieję, że logo na zdjęciach nie będzie przeszkadzało, a niektórym pomoże zdecydować się na udostępnienie na forum swoich skrzętnie skrywanych fotograficznych "białych kruków" ;)
Można oczywiście podyskutować nad formą, umiejscowieniem czy "intensywnością" znaku wodnego na zdjęciach...

Lightbox
Kolejna zmiana to otwieranie się dużych zdjęć w tzw. lightboxie, czyli po kliknięciu na zdjęcie nie będziemy już opuszczać strony z tematem - mnie osobiście bardzo to denerwowało. Mam nadzieję, że usprawni to przeglądanie forum.

Linki
Podobnie, jak w przypadku zdjęć, linki również będą się otwierać teraz w nowej zakładce (oknie) przeglądarki - czyli nie będziemy opuszczać forum po kliknięciu na link "zewnętrzny".

(Powyższe zmiany będą działać tylko dla nowo napisanych postów - stare, już istniejące nie będą posiadały w/w funkcji.)

Anti Double Posts
Część z użytkowników pisze swoje posty bez przemyślenia i nabija w temacie kilka postów jeden pod drugim. Powoduje to bałagan - nie chodzi nam o nakręcanie licznika napisanych postów... Posty można edytować oraz wklejać do nich aż 10 zdjęć, więc proszę o przemyślane pisanie :)

Zmiany w profilu użytkownika
W profilu każdego użytkownika pojawiły się nowe pola dla najpopularniejszych komunikatorów: Gadu-Gadu, Skype oraz Tlen. Każdy z nas używa jakiegoś komunikatora i podanie namiarów na siebie pomoże w łatwiejszym kontakcie między nami. Czasami łatwiej coś przegadać, podpytać o coś nieoficjalnie (etc.) ... może warto uaktualnić profil? Zapraszam...

Dodatkowo kilka niezauważalnych "zewnętrznie" zmian w silniku forum.

Jeżeli macie jakieś uwagi, propozycje, sugestie dotyczące działów, organizacji czy funkcjonalności forum - zapraszam do dyskusji.

Marcin

Re: Zmiany

Post21 gru 2012, o 14:30

Myślę, że sygnaturka forum wyświetlana na zdjęciach powinna być mniej inwazyjna - trochę mniejszy rozmiar i umiejscowienie np. w prawym dolnym rogu. W obecnej postaci utrudnia doglądania szczegółów. Aby zapobiec jej wycinaniu przez osoby trzecie, można na środku zdjęcia zastosować znak wodny, który nie będzie przeszkadzał w jego oglądaniu.

wlodz

Post21 gru 2012, o 19:46

Chyba rzeczywiście logo powinno być bardziej dyskretne i umieszczone w rogu. Myślę też, że jeśli ktoś umieszcza zdjęcia na forum publicznym, to musi sie liczyć z kopiowaniem zdjeć. Najcenniejszych zdjęć po prostu się nie wrzuca. Pragę też zwrócić uwagę, że sami korzystamy na forum z cudzych zdjęć z sieci, podając zgodnie z regulaminem źródło, jeśli jest znane

Pitas

Post21 gru 2012, o 20:29

Logo prócz swego oczywistego przeznaczenia ma tę zaletę,że jest rozpoznawalne(posiada adres forum) Każdy kto choć raz poszukiwał fotek wie co to znaczy.Wielokrotnie sam na podstawie loga autora który umieścił swój emblemat czy zwykły rozpoznawalny znak wyszukiwałem interesujące mnie rzeczy i myślę, że to działa w drugą stronę...biorąc pod uwagę liczbę zalogowanych użytkowników i ich aktywność wnoszę, że spora grupa korzysta z materiałów zamieszczonych na naszym forum...w ramach tego jego promocja znakiem wodnym nie jest chyba uciążliwa a może przynieść korzyści wszystkim zainteresowanym.

Marcin

Post21 gru 2012, o 20:35

Nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić jako znak wodny na środku zdjęcia skrót G.F.H., a w dolnym lub górnym rogu zdjecia zamieścić logo i adres forum. ;)

belus

Post2 sty 2013, o 21:31

Witam! Chciałbym również "podpiąć" się pod sugestię aby znak wodny był mniej widoczny... niestety BARDZO utrudnia oglądanie zdjęć. Na niektórych zdjęciach ( np. wieża ciśnień na Strzemięcinie - widok z góry Zamkowej ) szczegóły stały się zupełnie nieczytelne.

Pszczół Gucio

Post10 sty 2013, o 21:58

To teraz coś dziwnego się dzieje. Wstawiłem zdjęcie i jest bez znaku forum. No to pytanie - znaczek jest czy go nie ma ?

TomeK

Administrator

Post11 sty 2013, o 07:50

Link do posta poproszę, bo nie widzę takiego ... :)

marian6331

Post11 sty 2013, o 18:20

Ad. znak wodny- czytając powyższe opinie dochodzę do wniosku iż jest on kłopotliwy,nie tylko dla mnie ale wielu innych forumowiczów. Fak_tycznie przysłania szczegóły i tak niewyraźnych blisko 100_letnich fotek. Moja propozycja o ile jest to możliwe, autor fotki decydowałby, czy znak ma być, czy nie. Po drugie znaczek mógłby być w narożniku fotki ale wstawiający by wiedział gdzie go umieścić (prawy czy lewy , górny czy dolny)nie zasłaniał by wtedy szczegółów zdjęć. :( :cry:

Pszczół Gucio

Post11 sty 2013, o 20:00

Następna strona

Powrót do Regulamin forum i sprawy techniczne