Teraz jest 12 gru 2017, o 15:52

Dwór w Dusocinie

• Autor
  • Wiadomość

wlodz

Re: Dwór w Dusocinie

Post25 lut 2014, o 18:21

Szczerze mówiąc rozważania o właścicielu nie mają wiąkszego znaczenia. Ważne jest to, co stanie się z historycznym dworem. W każdym normalnym, cywilizowanym kraju byłoby to cacuszko, klimatyczne muzeum dotyczące wielkiego człowieka, atrakcja turystyczna na ważnej drodze do Malborka. A u nas nie robi się nic. Znamienne jest to, że nawet w Uchwale Rady Gminy Grudziądz: Plan odnowy miejscowości Dusocin na lata 2013 – 2020 - wspomina się np. o odnowie cmentarza ewangelickiego w Dusocinie, a o dworze ani słowa...

Qbas

Post27 lut 2014, o 19:18

Bo cmentarz to sprawa prosta i jeszcze "ewosojuz" sypnie na to groszem. A dwór....niech się wali. Bo tu nie starczą "grabełki i chwastox". To ważne, że podejmuje się tu ten temat. Może by to jakoś nagłośnić?

madmax

Post5 maja 2014, o 22:41

Witam forumowiczow!.Zainspirowany postem o Dusocinie oraz P.doktorze Rydygierze(mam słabośc do starych budowli) pojechałem,zobaczyłem i nie żałuję.Rzeczywiście niestety dworek w stanie agonalnym,ale za to jest mozliwość obejrzenia starych mebli!,no i ta piwnica rzeczywiście rewelacyjna,w starym stylu,po prostu klimatyczna!.Ale nie o tym chciałem pisać,drodzy forumowicze!.Jeśli ktokolwiek chciałby odwiedzić ten dworek,PROSZĘ UWAŻAĆ NA STUDNIĘ!.Która znajduje się na podwórku i nie jest w żaden sposób zabezpieczona,a dość głęboka,na oko jakieś 5 metrów.Także w razie wpadnięcia,pomijając urazy w czasie ,,lotu'' ciężko było by się wydostać samemu.Pozdrawiam i dzieki Pitas za inspirację.

wlodz

Post20 lut 2016, o 17:24

Może coś się wreszcie ruszy... Artykuł z Gazety Pomorskiej
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Pitas

Poprzednia strona

Powrót do Okolice Grudziądza