Teraz jest 17 cze 2019, o 13:35

Toruń - Fort św. Jakuba

• Autor
  • Wiadomość

Michajłow

Toruń - Fort św. Jakuba

Post1 mar 2016, o 11:00

Ten bardzo charakterystyczny obiekt zlokalizowany w okolicach dworca Toruń Miasto to tylko fragment dawnego fortu (reduta koszarowa). W czasach kiedy często bywałem w grodzie Kopernika patrzyłem ze zdziwieniem na ten zabytek, tak jak przyjezdni w Grudziądzu na nasze spichrza od strony Wisły (anteny TV i satelitarne, suszące się ubrania itd). Biorąc pod uwagę jak wiele pracy włożono w tym mieście w zachowanie oraz rozsądne wykorzystanie niektórych fortyfikacji i innych obiektów - choćby magazyn prowiantowy, bo Fort IV chyba wszyscy znają - zawsze się zastanawiałem, kiedy KTOŚ pomyśli. I chyba ten czas dla tego zabytku nadszedł:
http://nowosci.com.pl/350326,Fort-na-Ja ... edazy.html
Fort św. Jakuba Toruń.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

Qbas

Re: Toruń - Fort św. Jakuba

Post2 mar 2016, o 22:19

A byłeś w środku? Tam "Władcę pierścieni" można kręcić bez charakteryzacji. :shock: :lol:

Michajłow

Post3 mar 2016, o 06:44

:lol: :lol: :lol: Byłem i potwierdzam. Zresztą wcale się nie dziwię, że tym miejscem zainteresowana była firma z mrocznej branży:
http://nowosci.com.pl/350352,Niebawem-S ... kiego.html
Jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

Pszczół Gucio

Post4 mar 2016, o 19:41

Kupę lat temu, mieszkałem w domku gospodarczym na przedpolu tego fortu. Rany co się tam działo nocami. Połączyłbym Silent Hill z Władcą Pierścieni :lol:

Michajłow

Post5 mar 2016, o 17:36

Pszczół Gucio, Qbas, czytacie w moich myślach - pisząc pierwszy post chciałem zażartować, że to idealne miejsce do nagrania np. "Sinister 3" albo "[Rec] 5"... Ale wydawało mi się to mało śmieszne, bo przecież logiczniej byłoby to kręcić np. w naszym kochanym browarze albo na terenie zakładów mięsnych...

Powrót do Okolice Grudziądza